İSIYAD Yüksek İstişare kurlu üyemiz Senatör Iraj Alipour’un iran cumhurbaşkani Ayetullah Seyed İbrahim Raisi ile Ankara’da görüşme yaptı

İSIYAD Yüksek İstişare kurlu üyemiz Senatör Iraj Alipour’un iran cumhurbaşkani Ayetullah Seyed İbrahim Raisi ile Ankara’da görüşme yaptı

Ayetullah Seyed İbrahim Raisi’nin yanı sıra bir grup bakan, bir grup ekonomi aktivisti ve yetkilinin katılımıyla Çarşamba akşamı Ankara’da İran ve Türkiye ekonomi aktivistlerinin ortak toplantısı düzenlendi.

Bu toplantıda Avrupa Birliği’nin Türkiye ve Ortadoğu ekonomi senatolarından sorumlu Senatör Iraj Alipour, İran Cumhurbaşkanı’nı Türkiye ziyareti vesilesiyle karşılayarak, İran ile ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı. İki ülke, İran ve Türkiye’nin ekonomik kapasitelerine değinerek, çeşitli ekonomik alanlarda karşılıklı işbirliğinin artırılmasına yönelik öneriler de sundu.

Senatör Iraj Alipour’a göre, Blockchain, Yapay Zeka ve Dijital Para Birimi gibi dünya teknolojilerinin uluslararası ticaretin çeşitli alanlarında kullanımının artan hızı nedeniyle, İranlı ve Türk ekonomik aktivistleri ilişkilerle ilgili olarak güncellemeye yönelik stratejik programların uygulanması Avrupalı ​​meslektaşlarımız için çok önemli.

Senatör İraj Alipour şunları ekledi: “Günümüzde küresel kervan hızla değişiyor ve geçmişin geleneksel platformlarını ve rutinlerini aşıyor.
Ayrıca bu şekilde Avrupa Senatosu’nun ilk Müslüman senatörü olarak, üretkenliği artırmaya ve sürdürülebilir ihracat gelişimine odaklanmak, ulusal ve bölgesel düzeyde rekabet gücünü artırmak amacıyla uzman ve uzman ekipler oluşturarak, bunu vurguladı. , etkili stratejiler geliştirdik.

“Bilgi ve teknolojiyi aktarmak, ağ oluşturmak ve İranlıların ve türklerin uluslararası arenaya katılımını artırmak temel hedeflerimiz arasında yer alıyor ve bu da düzenlemelerle koordinasyon sağlanması, olası engellerin kaldırılması ve Avrupa ekonomisi önünde sürdürülebilir ihracatın sağlanmasında önemli bir etkiye sahip olabilir.” muadilleri.

Senatör İraj Alipour, bu programların uygulanmasıyla İranlıların ve türklerin sürdürülebilir ihracatta yaygın varlığına ve IRAN ve TÜRKIYE markalarının dünyada tanıtımına tanık olmamız için Ekonomi aktivistlerinin işbirliği ve katılımını talep etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*